Dereden gelen su sesi ve etrafta dolaşan kaz sesleriyle, meyve ağaçlarının altında yapacağınız kahvaltı sizi istanbul'dan alıp, başka diyarlara götürecek. Evet, çok iddialı bir cümle ile giriş yaptığımın farkındayım :)

Polonezköy'e gidenler bilir, ben gitmeyenler için biraz anlatayım; Polonezköy Tabiat parkının tam orta yerindedir. Hangi yoldan giderseniz gidin, o yemyeşil ormanların arasından geçerek ulaşırsınız. Yolda ilerledikçe iştahınız açılır, hele kahvaltı için gidiyorsanız doğa ile beraber heyecanınız da artar.

Park Bahçe Kahvaltı ve barbekü hizmeti veriliyor. Kahvaltılık olarak ;Kayseri Tulum peyniri, Köy Peyniri, Beyaz Peynir, süzme yoğurt, tereyağ, Bal-Kaymak, Salam, Siyah ve Yeşil zeytin, Domates, Salatalık söğüş, Reçel, sahanda yumurta ve en güzeli közde semaverde çay. Aramızda kalsın ama sadece semaverdeki çay için bile gidilir. Menüleri doyurucu, iki veya üç kişiye bir tane ekstra alsanız bile yeter. Ekstra olarak Menemen, Karışık Menemen, Sucuklu Yumurta, Pastırmalı Yumurta mevcut.

Biz barbekü yapmadık ama menüde et olarak; tavuk kanat, tavuk pirzola(kemiksiz), kasap köfte, sucuk, dana antrikot, kuzu pirzola mevcut, meze olarak ise çoban salata, yoğurt, patates kızartması, şakşuka, acı ezme ve haydari alabiliyorsunuz.

Park Bahçe'nin kapalı alanı ve açık alanı mevcut, hava güzelse dışarda kazlar ve tavuklarla birlikte kahvaltı yapabilirsiniz. Akşama kadar kazların sesini dilinize dolayacağınıza eminim :)

Afiyet olsun.

Twitter Facebook Google+ Stumbleupon LinkedIn

Yorumunu yaz

Gönder