Adrasan bölgesinin en güzel koylarından birisi. En güzel tarafı da bu koya sadece tekneler ile ulaşımın yapılabiliyor olması ve kalabalık olmaması.

Ceneviz koyu 250- 300 metrelik kumsala sahip, yeşil bir vadide yer alıyor. Karadan ulaşımı olmadığı için yat turları veya özel yatlar ile gelenler oluyor sadece.

Bu koyda denizden 5-10 metre içeride balçık bulunduğu için çamur banyosu yapılıyor. Tur tekneleri de çamur banyosu yapmanızı öneriyorlar, nelere iyi geldiğini sorduğunuzda ise saymadıkları hastalık, vermediği şifa kalmıyor :)

Ceneviz koyunda kamp yapılabiliyor mu?

Evet, sazak koyunun aksine burada kamp yapılabiliyor. İçine girip bakmadım ama koyda bir tane çardak var, isterseniz bu çardağın kenarında da kamp yapabiliyormuşsunuz. Ama geceleri domuzların inebildiğini, dikkat etmemiz gerektiğini söylediler.

Ceneviz koyuna araçla nasıl giderim?

Likya yoluna yakın bir noktada bulunan Ceneviz koyuna araç ile giriş yok. Patika yolları kullanarak Adrasan'dan 4 saate yakın yürüyüş ile sazak koyuna oradan da yaklaşık 45 dakikalık yürüyüş ile Ceneviz koyuna ulaşılabiliyor. Ama benim tavsiyem Adrasan'dan kalkan tekneler ile anlaşıp, onlar ile gitmeniz.

Hangi Tekne Turunu Seçmeliyim?

Ceneviz koyuna sadece Adrasan'dan kalkan tekne turları ile gidebilirsiniz. Birkaç ayrı rota olduğu için yola çıkmadan önce kaptanla konuşmanız iyi olacaktır. Daha eğlenceli vakit geçirmeniz için benim tavsiyem Yusuf Kaptan olacaktır. suluadatekneturu.com sitesindeki iletişim bölümünden yada telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Teknelerde öğle yemeğinde genellikle balık, makarna ve salata oluyor, öğleden sonra çay ve yörede yetiştirilmiş meyve ikramı yapılıyor. Deniz havasındanmıdır bilinmez ama yemekler ve meyve o kadar lezzetli geliyor ki, birkaç tabak yetmiyor :) Ayrıca teknede ücreti mukabilinde alkollü ve alkolsüz olarak içecekler de bulunuyor.

iyi eğlenceler

Twitter Facebook Google+ Stumbleupon LinkedIn

Yorumunu yaz

Gönder